1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

کنفرانس تمامیت ارضی و یگانگی ملی

.
  

کنفرانس تمامیت ارضی و یگانگی ملی

قطعنامه کنفرانس سالانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

 

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) بار دیگر مراتب نگرانی خود را از ابرهای تیره و تاری که افق ایران را از هر سوی فرا گرفته و می‌رود تا ایران را بیش از پیش با خطر حمله نظامی روبرو کند ابراز داشته و نظام جمهوری‌اسلامی و سردمداران فاسد آن را مسئول اصلی بوجود آمدن وضع موجود و این دوران سیاه می‌داند.

نظام جمهوری‌اسلامی با ادامه برنامه‌های هسته‌ای و سیاست‌های ضد ایرانی در منطقه به همراه ماجراجوئِی‌های بین‌المللی خود می‌رود تا مقدمات هر چه بیشتر اجماع جهانی را علیه ایران در خطرناکترین شرایط داخلی فراهم کند. از طرف دیگر و در درون٬ با سیاست‌های نابخردانه و فرقه‌گرایانه دینی و تضعیف همبستگی ملی و ایجاد دشمنی بین پیروان مذاهب مختلف٬ موقعیت خطرناکی را پیش آورده است.

گردهمایی جهانی که هماکنون با شدت گرفتن تحریم‌های شدید و روزافزون اقتصادی به مرحله اجرا در آمده هم می‌تواند بستر فرصت‌های بیشتر برای جنبش آزادی‌خواهانه ملت ایران باشد و هم می‌تواند با ورود به فاز ویرانگر نظامی، بستر خطراتی جبران‌ناپذیر و ویرانگر برای کشور و ملت ایران باشد. بر همه ایرانیان آزاده است که با هوشیاری و حفظ اتحاد ملی، پیکار با نظام واپسگرای جمهوری‌اسلامی را در همه زمینه‌ها پیش برند. پیکاری که آماجش دستیابی به دمکراسی بر پایه حقوق بشر است.

يگانگی ملی ایران و همدلی هزاران ساله ایرانیان که تنها ضامن حفظ یکپارچگی ایران بوده و هست جز با تلاش مشترک و دفاع از حقوق مشترک و برابر همه ایرانیان در چهار چوب یک دمکراسی‌لیبرال ممکن نخواهد بود. تنها با این تلاش مشترک و مبارزه بی‌امان با سیاست‌های ویرانگر نظام سیاه اسلامی است که می‌توان به یگانگی ملی و حفظ تمامیّت ارضی و همچنین برطرف شدن خطر مداخله ویرانگر خارجی امید داشت.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) لازم می‌داند بار دیگر مواضع خود را به روشنی اعلام کند:

ـ ما در این حقیقت که ادامه نظام جمهوری‌اسلامی بزرگترین آفت یگانگی ملی و تمامیّت ارضی ایران است تردیدی نداریم و بر این باوریم که باید برای نجات ایران و بهروزی ایرانی به فکر نظامی لیبرال‌دمکرات به عنوان تنها ضامن حفظ یگانگی ملی و تمامیّت ارضی ایران باشیم.

ـ ما نظام مشروطه پادشاهی را بهترین وسیله برای دست یافتن به یک جامعه لیبرال‌دمکرات دانسته و ضمن حمایت از آن برای روزی که ایرانیان بتوانند آزادانه به آن و یا هر نظام دیگری در چهار چوب یک دمکراسی‌لیبرال رای دهند تلاش خواهیم کرد.

ـ ما همه ایرانیان را دارای حقوقی برابر بدون هیچ امتیازی بر اساس دین و مذهب، قوم و زبان، جنسیت و پیشینه سیاسی می‌دانیم و از این حقوق در هر زمان و مکان و بی‌قید و شرط دفاع می‌کنیم.

ـ ما فشارهای بیشتر اقتصادی هوشمندانه و سیاسی به جمهوری‌اسلامی و سردمداران آن را با تمام اثرات منفی اجتناب‌ناپذیر ولی موقت آن بر زندگی روزمره ایرانیان در برابر فجایع و زیان‌های جبران‌ناپذیر یک حمله نظامی به ایران ترجیح می‌دهیم.

ـ ما از جامعه جهانی هیچ انتظاری جز حمایت معنوی از جنبش آزادی‌خواهانه ملت ایران و فشار به جمهوری‌اسلامی برای تمکین آنان از خواست و اراده ملی ایرانیان برای آزادی نداریم.

ـ ما اقدامات ماجراجویانه و تروریستی جمهوری‌اسلامی، چه در سطح منطقه و چه در هر کجای جهان را بشدت محکوم کرده و نظام جمهوری‌اسلامی و سردمداران آنرا مسئولان مستقیم عواقب ویرانگر آن می‌دانیم.

- ما بر اراده و خواست ملی انتخابات آزاد به عنوان وسیله‌ای دمکراتیک برای اعمال حق حاکمیت ملی پای می‌فشاریم و خواستار برگزاری انتخاباتی مبتنی بر مشارکت همگانی و موازین و نظارت بین‌المللی هستیم.

- ما همه نیروهای سیاسی و ملی و معتقد به تمامیت ارضی و یگانگی ملی را به همکاری دعوت می‌کنیم و در مورد نحوه اداره کشور بعد از جمهوری‌اسلامی؛ عدم تمرکز غیرفدرالی را برای چندمین بار پیشنهاد می‌کنیم. این انتخابی بهینه است و همه بهتر است بپذیرند که هیچکس به صد در صد خواسته‌های خود نمی‌رسد.

ـ ما یقین داریم که در نهایت، پیروزی از آن ملت ایران است و از همه ایرانیان دعوت می‌کنیم که در راه حفظ یکپارچگی کشور و یگانگی ملی ایران فرای باورها، گرایش‌ها و اختلاف‌نظرهای خود گام بردارند و ایران را با حفظ یگانکی و استقلال به سوی آینده همراهی کنند.

ایران چون آن مرغ افسانه‌ای که بارها از آتش و خاکستر خود برخاست، دوباره بر خواهد خواست.

پاينده ايران
زنده باد ملت ايران
حزب مشروطه ايران